“Koolitus oli väga hea. Mahukas ja põhjalikult ettevalmistatud, väga läbi mõeldud. Materjalid olid põnevad ja harivad. Koolitaja arvestas inimeste vajadustega – oli toetav ja vastas kõikidele mu küsimustele. Tugevuseks on ka ausus ja avatus. ” Meelis
“Soovitan soojalt kõigile, kellel huvi psühholoogia vastu – kasutan igapäevaselt inimestega suhtlemisel nii töö kui eraelus. Aitäh Kadi – sinu koolitus oli hariv ja põnev. Näited elust ja praktikad tegid selle värvikaks ja loomulikult olid sa ise selle koolituse süda ” Riina
“Mina läksin koolitusele lihtsalt psühholoogiahuvilisena. Ma ei osanud isegi mõelda, et sellest võiks saada üks mõnus teekond iseendani. Hoolimata sellest, et meie koolituspäevad olid riikliku olukorra tõttu Zoomis, olid need ikkagi väga sisukad, südamlikud ja kaasahaaravad. Mulle väga meeldis, et oli piisavas koguses teoreetilist osa, mille ümber koolitaja põimis osavalt rühmatöid ja jagas ise ning võimaldas ka osalejatel jagada isiklikke kogemusi. See koolitus annab suurepärased baasteadmised psühholoogia kui õppeaine teoreetilise poole pealt, kuid väärtuslikum osa sellest on justnimelt kogemuslood ning erinevad inimesed grupis. Praktilise psühholoogia kursus ei ole tuim klassiruumis istumine ja konspekteerimine – see on aktiivne iseenda mõttemustrite märkamine ja kes märkab, see ka oskab kaasa haarata sellelt koolituselt korraliku “tööriistakohvri”.” Eva
Kellele?
Koolitus on sobiv kõigile, kes töötavad inimestega – klienditeenindajatest juhtideni. Kursus annab põhjalikud baasteadmised psühholoogiast ja praktilised oskused inimestega töötamiseks.
See on psühholoogia baaskursus, mille läbimiseks Sul ei ole vaja mingeid eelteadmisi psühholoogiast ja eeltingimused õppima asumiseks puuduvad. Kui puutud oma töös kokku keeruliste klientide, inimeste toetamise, aitamise (n. õpetaja, sotsiaaltöötaja, kogemusnõustaja, konsultant, personalijuht, tugiisik, hooldustöötaja jne) või juhtimisega, siis on see koolitus just Sinu jaoks. Kursus aitab märgata ning mõista psüühilisi protsesse ja inimkäitumist individuaalsetest erinevustest, kogemustest ja keskkonnast tulenevalt. Kursuselt saad kaasa palju kasulikke “tööriistu”, mida oma töös kasutada.
Kuidas?
Inimene õpib läbi tegutsemise ja Praktiline psühholoogia on kokku pandud just sellel põhimõttel – auditoorse töö tunnid koosnevad ainult praktilisest tööst.
Kursus koosneb neljast osast:
- Videoloengud teooria omandamiseks – 16 päeva
- Praktikapäevad – 7 päeva + eksami 1 päev
- Iseseisev töö
- Lõputöö ja lõpueksam
Iga saadud teoreetilise teadmise saad läbi erinevate harjutuste ja rühmatööde järele proovida praktikapäevadel, mida on kokku seitse päeva. Videoloengute abiga läbid kursuse jooksul 30 eluks väga vajalikku teemat. Lisaks programmis läbitavatele teemadele saad kaasa ülevaatliku lisamaterjali meeleoluhäiretest kogemusnõustaja näidete ja koolitaja ülikoolis koostatud töö põhjal, leinaprotsessidest (sest lein on igapäeva osa ja ei ole alati ainult surmaga seotud) ja mitmetest teistest teemadest.
Koolituse maht ja ülesehitus
290 ak/h, millest auditoorne töö on 80 ak/h, iseseisev töö 210 ak/h, millest videoloengud 160 ak/h ja töö lisamaterjalidega 50 ak/h
Praktikapäevade tehakse paaristöid, grupitöid kui ka individuaalseid töid. Praktikapäevadel osalemise eelduseks on eelnevalt selle teema videoloengute vaatamine teooria omandamiseks.
Koolitusel läbitavad teemad
Teekond iseendani võib olla pikk, konarlik ja ülesmäge, ent ometi on see tee tippu!
Esimene sessioon – sissejuhatus
Siin püstitame koos eesmärgid, et siht oleks silmade ees. Siin saame teada, millised on meie aju nö põhilised põhimõtted psüühiliste protsesside ja käitumise suunamisel. Näiteks, mis on võitle-tardu-põgene reaktsioon, kus ja miks see tekib ning mis siis juhtub, kas seda saab suunata ja mis on ülekande protsessid, kuidas need toimuvad ning mõjutavad inimese käitumist.
- Tutvumine.
- Õppijate õpieesmärkide püstitamine.
- Kursuse sisu ja ülesehituse (sh hindamisülesannete tutvustamine).
2. Põhialused aju ehitusest ja tööst
- Ajuehitus
- Närvisüsteem
- Mõtlemisprotsessid
- Õppimisoskused kursuse materjali paremaks omandamiseks
3. Praktilised tööd
Iseseisev töö:
- H.Gleitman, J.Gross, D.Reisberg “Psühholoogia” ptk.”Närvisüsteemi ülesehitus”
- Koolitaja poolt koostatud töölehtedel ülesannete sooritamine
- Materjal kordamiseks: Videomaterjalid, artiklid või koolitaja poolt koostatud kokkuvõtted vastavalt koolitaja valikule.
- Refleksioon õppesessiooni kohta
Teine sessioon – kiindumussuhe ja kasvatusstiilid
Siin saame teada keskkonna mõjust psüühiliste protsesside arengule ja saad teada, kuidas kujunevad inimese individuaalsed erinevused ja käitumine suhetes sh töösuhetes.
- Kiindumusteooria
- Kiindumussuhe
- Kasvatusstiilid
- Kiindumussuhtemustrite ja kasvatustiilide pärandumine
- Häirunud kiindumussuhe
- Praktilised tööd
Iseiseisev töö:
- Videod, kuulamisülesanded, koolitaja poolt koostatud kokkuvõtted ja töölehed vastavalt koolitaja valikule
- Refleksioon õppesessiooni kohta
Kolmas sessioon – suhtesõltuvus ja kaassõltuvus töökohas
Suhtesõltuvus või kaassõltuvus on töökohas erinevate tööprotsessides suured mõjutajad ja suhte või kaassõlltuvusest tekkinud käitumismustrid võivad osutuda tööandjale väga kulukateks ja kollektiivile väga kurnavaks, mistõttu on neid oluline teada ja ära tunda. Õpime kasutama tööriista, mis võimaldab leida inimeses võimalikku suhte- või kaassõltuvust ning seejärel on vajadusel võimalik inimest abi saama suunata.
- Suhtesõltuvus ja kaassõltuvus:
- Suhtesõltuvuse ja kaassõltuvuse tunnused
- Väärikus
- Häbi vs haavatavus
- Suhtesõltlase tüüpilised mõttemustrid kogemusnõustaja näidete põhjal
2. Praktilised tööd
Iseseisev töö:
- Töö koolitaja poolt koostatud töölehtedega ja kordamisülesanded koolitaja vabal valikul ((lugemismaterjalid, töölehed, kuulamisülesanded, videod)
- Refleksioon õppesessiooni kohta
Neljas sessioon – mina-tasandid, psühholoogilised kaitsed
Siin sessioonil õpid, mis on egokaitsed ning suhtlustasandid ja kuidas mõjutab nende kujunemist keskkond, kuidas need ise psüühilisi protsesse mõjutavad ja sellest tulenevalt ka inimeste käitumist tööl ette tulevates situatsioonides olgu selleks siis (keerulised) kliendid, alluvad või grupiliikmed. Õpime kasutama suhtlustasandite (mina-tasandite) määramise tööriista.
- Psüühilised kaitsemehhanismid:
- Inimese Ego ja selle kaitsemehhanismide olemus.
- Ego kaitsemehhanismid.
- Ego tasandite areng ja ego tasandid.
2. Suhtlustasandid:
- Transaktsioonide teooria.
3. Praktilised tööd
Iseiseisev töö:
- Mitmesugused lisamaterjalid vastavalt koolitaja valikule (lugemismaterjalid, töölehed, kuulamisülesanded, videod)
- Refleksioon õppesessiooni kohta
Viies õppesessioon – mõtete mustrid, päritolu ja pärandumine
Siin jätkame teisel sessioonil alustatut, aga natukene uue nurga all. Uue teemana vaatleme automaatmõtete mõju inimkäitumisele, mõjule tööl ja kuidas neid vaidlustada. Kaasa saad “tööriistad”, mida on võimalik oma töös kasutada – saadavad “tööriistad” sobivad ka tööstressi juhtimiseks.
- Tundelukud
- Tundelukkude kujunemine ja mõju
- Automaatmõtted ja nende vaidlustamise tehnikad
- Praktilised tööd
Iseiseseiv töö:
- Tundelukkude kaardistamine vastavalt koolitaja poolt ette antud juhistele
- Refleksioon õppesessiooni kohta
Kuues õppesessioon – identiteet
Siin sessioonil õpime kasutama ressursside leidmise tööriista, mida saab kasutada oma kliendi/õpetaja/alluva ressursside leidmiseks ja selleks uurime millest inimeste identiteet koosneb ning kuidas väärtused ja ja vaatame kuidas väärtused ja uskumused ning inimese identiteedi taju mõjutavad inimeste psüühilisi protsesse, individuaalsust ja millist mõju avaldab keskkond identiteedi arengule ning kuidas see kõik võib inimese käitumises kajastuda.
- Identiteedi kujunemine läbi inimese elukaare
- Identiteedi kaardistamise ja loomise tööriistad
- Uskumused, väärtused ja hoiakud
- Praktilised tööd
Iseseisev töö:
• Identiteedi kaardistamine ja analüüs vastavalt koolitaja juhendile
• Refleksioon õppesessiooni kohta
Seitsmes õppesessioon – tugevad tunded ja manipulatsioonid
Inimeseks olemisega käivad kaasas tugevad tunded, mille mõju ei puudu ka töölt. Siin saame teada, miks ja kuidas need tunded inimeste käitumist mõjutavad ning kuidas nende mõjudega töös ettetulevates olukordades tulla, ükskõik, kas tegemist on keerulise kliendi, alluva või grupiga, mida on juhtida vaja. Õpime tundma viha tasemeid ja kasutama tööriistu, mida oma nõustamise, aitamise või juhtimise töös kasutada.
- Armastus
- Viha
- Kättemaks
- Manipulatsioonid
- Kuidas ära tunda manipulaatorit
- Manipulatsioonide katkestamise tehnikad
- Tugevate tunnete ja manipulatsioonide roll, mõju
- Praktilised tööd
Iseseisev töö:
- Lugemismaterjal: Ross Cambelli viharedel (materjali saab koolitajal)
- Koolitaja poolt vabalt valitud lisamaterjalide läbi töötamine, milleks võivad olla kuulamisülesanded, videod, lugemismaterjalid või koolitaja poolt koostatud materjalid/töölehed
- Refleksioon õppesessiooni kohta
Kaheksas õppesessioon – grupiprotsessid, nõustamise alused, suhtlemispsühholoogia
Siin vaatame üle põhimõtted nõustamissituatsioonides, sest nõustamine ei toimu ainult psühholoogi-kliendi vahel. Nõustamissituatsiooniks võib pidada konsultatsiooni või aitamise, toetamise olukorda, kus tuleb juhtida protsessi, osata kuulata, näha seoseid, anda tagasidet, leida lahendusi, ressusrsse, väärtusi jne. Uute teemadena vaatame ka grupiprotesse, milliseid inimtüüpe grupis esineb, milliseid vastutöötajaid ja kuidas igale ettetulevale inimtüübile vastavalt anda ülesanne nii, et grupi töö võiks toimida ja igasuguse grupi juhtimine oleks lihtsam. Õpime kasutama vastavaid tööriistu.
- Grupiprotsessid
- Nõustamise alused (juhi, juhendaja, abistaja, toetaja, konsultandi töös)
- Kuulamistõkked – ja suhtlemistõkked
- Selge sõnumi edastamine
- Positiivse tagasiside andmise viisid
- Enesekehtestamise tehnikad
- Praktilised tööd
Iseiseisev töö:
- Juhtumi analüüs
- Refleksioon õppesessiooni kohta
Lõputöö
Refleksioon vastavalt koolitaja juhendile tuginedes kogu koolituse jooksul läbitud materjalidele ja iga sessiooni lõpus õppija poolt koostatud refleksoonidele.
Õppekava koostamise alus:
- Personalispetsialist kutsesstandard, tase 5 kompetents B.2 tegevusnäitaja 2 ja 5, B.3.3 tegevusnäitaja 3, B.3.5 tegevusnäitaja 4
- Klienditeenindaja kaubanduses kutsestandard tase 4 kompetents B.2.1 tegevusnäitaja 1 ja B.2.5 tegevusnäitajad 2-4
- Sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna spetsialisti kutsestandard tase 4, kompetents B.2.1 tegevusnäitajad 1-4, B.2.7 tegevusnäitaja 6, B.2.12 tegevusnäitaja 1, B.2.13 tegevusnäitaja 1, B.2.14 tegevusnäitaja 1-4 ja 6 ning 9
- Hooldustöötaja kutsestandard, tase 4, kompetents B.2.1 tegevusnäitaja 7, B.2.3 tegevusnäitajad 1, 3 ja 4, B.2.6 tegevusnäitaja 2-7
- Õpetaja kutsestandard, tase 6 kompetents B.2.1 tegevusnäitaja 1, B.2.7 tegevusnäitaja 3, B.2.9 tegevusnäitaja 6
- Õpetaja kutsestandard, tase 7 kompetents B.2.1 tegevusnäitaja 1, B.2.2 tegevusnäitaja 3, B.2.3 tegevusnäitaja 2, B.2.7 tegevunäitajad 2 ja 3, B.2.9 tegevusnäitaja 6
- Sotsiaaltöötaja kutsestandard tase 6 kompetents B.3.4 tegevusnäitajad 2 ja 5-7, B.3.9 tegevusnäitaja 5 ja 6
- OSKA uuring
Põimõpe (hetkel põimõpet ei toimu)
Koolitus toimub põimõppena – õppesessioonide videoloengud läbitakse iseseisvalt enne praktikapäevi. Praktikapäevad toimuvad klassiõppes. Õppepäev algab kell 10.00 ja lõpeb kell 17.00, vahepeal on kaks kohvipausi ja lõunapaus.
Kui viiruse laialdase leviku tõttu tuleb minna distantsõppele Zoomi, siis kursusel osalemine toimub oma nime ja töötava kaameraga. Osalemise ajaks palume õppijal keskenduda õppimisele, eemaldada kõik võimalikud segajad ja valida vaikne koht, et taustmüra ei valmistaks kaasõppijatele raskusi Sinu kuulamisel.
Individuaalõpe
Alati avatud, alusta, millal ise soovid!
Kursus on mõeldud iseseisvaks läbimiseks. Hinna sees on kohtumised koolitajaga 1 kord kvartalis + 1 kohtumine viimases sessis, vajadusel on võimalik lisakohtumised eraldi juurde osta.
Kursus kestab 9 kuud.
E-õpe
Alati avatud, alusta, millal ise soovid!
Kursus on mõeldud iseseisvaks läbimiseks. E-õppes on võimalik koolitajaga kohtumine juurde osta lisatasu eest.
Kursuse läbimise aeg 9 kuud.
E-õpe puudega inimesele
E-õppes on võimalik koolitajaga kohtumine juurde osta lisatasu eest. kursuse läbimise aeg ei ole piiratud.
Hind, maksetingimused ja lisainfo
Põimõppe hinna sees on õppematerjalid ja kohvipausid. Koolitus on üles ehitatud nii, et puudumise korral on sessiooni materjal ka iseseisvalt omandada või järele vastata.
Hind: 1220, hind sisaldab käibemaksu. Võimalus tasuda osamaksetena kuni 12 kuud.
Soodushind õpetajatele: -15% (soodustus ei laiene kui tootel on kehtiv allahindlus). Võimalus tasuda osamaksetena kuni 12 kuud. Soodustuse saamiseks palume saata foto oma ITIC kaardist või märkida registreerumise ankeedis oma kooli poolt teile antud ametlik e-posti aadress.
Maksetingimused: Tasuda saab Liisi järelmaksuga (makseperiood Liisi poolt kuni 60 kuud). Vajadusel saab tasuda ka osade kaupa makstes (makseperiood meie poolt kuni 12 kuud), osade kaupa maksmiseks peavad õppijal puuduma kehtivad maksehäired. Liisi järelmaksu ja osamaksetena tasumise kohta saad täpsemalt lugeda siit.
Puudega inimesele: Hind 610 eurot, võimalus tasuda kuni 12 kuud. Soodustuse saamiseks tuleb meile saata puuet tõendav dokument e-posti aadressile kadi(ät)elulaegas.ee. Sotsiaalkindlustusameti täiendkoolitustoetus (613,68 eurot 3. a jooksul). Selleks tuleb koolituse eest esialgu ise meile tasuda ning siis esitada maksedokument koos täidetud avaldusega, mille leiad siit, Sotsiaalkindlustusametile. Täiendavat infot selle toetuse kohta küsige palun Sotsiaalkindlustusametist. Meile seoses SKA toetusega midagi esitada ei ole vaja.
Peale koolitust väljastatav dokument: Koolituse lõppedes väljastatakse neile, kes täidavad kõik hindamiskriteeriumid tunnistus, muul juhul väljastame tõendi. Juhul, kui osamaksete tasumine jääb hilisemaks, kui kursuse lõppemise aeg, väljastame lõpetamise dokumendi peale viimase osamakse tasumist.
Majandustegevusteate nr. EHISes: 248822
Lisainfo: info(ät)elulaegas.ee
NB! Koolitusele registreerudes nõustud meie õppetingimustega:
Koolitajad
Kogemusnõustaja, kutsetunnistusega koolitaja
Kadi Urbas
“Kadi koolitajana on mõnusalt rahulik, südamlik ja hea huumorimeelega ning suudab grupiarutelud hoida empaatilise ja toetavana. See koolitus on protsess ja Kadi on suurepärase oskusega seda protsessi juhtima ning grupidünaamikast lähtuvalt kohandama. Kordagi ei tekkinud tunnet, et mõni küsimus jääb vastuseta või mõni teema oleks kuidagi vähemtähtis. Kadi on kokku pannud suurepärased materjalid nii teooria osas kui praktilisteks töödeks, kuid koolituse sisu loovad ikkagi inimesed grupis oma lugude ja mõtetega. Ootasin igat koolituspäeva suure põnevusega, sest Kadi on toredalt loova lähenemisega ning nii mõnedki ülesanded olid minu jaoks omajagu eneseületus. Koolituse käigus jõudsin ka äratundmiseni, miks see nii on 🙂
Mina olen siiralt ja südamest tänulik, et sain võimaluse sellel koolitusel osaleda ning jätkata teekonda tippu – iseendani!” Eva
Kadi omab 5. taseme koolitaja kutsetunnistust. Kadist saad rohkem lugeda siit.